Tokio Hotel :D
Bine ai venit pe Forum Tokio Hotel
Vine si tu alaturi de noi si posteaza :X

[ doar membri forumului pot posta ]

Toti Fani Tokio Hotel sunt bine veniti printre noi :D



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Tokio Hotel :D
Bine ai venit pe Forum Tokio Hotel
Vine si tu alaturi de noi si posteaza :X

[ doar membri forumului pot posta ]

Toti Fani Tokio Hotel sunt bine veniti printre noi :D

Tokio Hotel :D
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

interviu cu Bill (prin mail )

2 participanți

In jos

interviu cu Bill (prin mail ) Empty interviu cu Bill (prin mail )

Mesaj Scris de →ĬƞƒĭƞĭƗĕ Đαřĸƞĕѕѕ←ɗɛɛɑ Sam Oct 08, 2011 6:46 pm

"Bill Kaulitz e diferit. Vanity Fair s-a intalnit cu Bill Kaulitz inainte de operatie [ dupa concertele din SUA] si dupa operatie, prin e-mail.

Vanity Fair: Cum te simti dupa operatie?

Bill Kaulitz: Bine, ca dupa o operatie cu anestezie generala, operatie in care cineva iti baga o frumoasa bara de metal pe gat si, cu mici cutitase taie ceva de pe corzile vocale. Dar ma bucur mult ca am trecut si peste asta. Totusi, imi este inca teama pentru vocea mea si am mustrari de constiinta pentru concertele anulate.
Vanity Fair: Cat mai dureaza?

Bill: Dupa operatie nu trebuie sa vorbesc 12 zile. Apoi trebuie sa urmez 4 saptamani de reabilitare a vocii.
Vanity Fair: Hai sa vorbim despre inceputuri. Se spune ca creativitatea deriva din amintirea unor suferinte sau insulte. Ce parere ai?
Bill: Cea mai mare durere a separarea de parintilor mei. Aveam 7 ani si nu am inteles ce se intampla. Acest lucru m-a influentat foarte mult. In primul album exista si un cantec derivat din asta: „Against my will” – Impotriva vointei mele.
VF: Despre tatal tau vitreg, Gordon Trumper, stim ca e profesor de chitara. Ce face tatal tau natural?
Bill: E sofer de tir si locuieste in Hanovra.
VF: Cand aveai 8 ani familia ta s-a mutat de la Magdeburg la Loitsche, sat cu 700 de locuitori. Cum ti s-a parut aceasta schimbare?
Bill: M-am simtit groaznic. Nu sunt o persoana care sa traiasca la tara. Iti dai seama cum eu si Tom ieseam in evidenta acolo. Paream niste extraterestri printre ei. Si la scoala a fost groaznic. In fiecare zi trebuia sa ma trezesc la 5 si jumatate si sa ma duc la scoala si ma intorceam abia pe la 5.30 seara. Am urat asta ! Si am urat si faptul ca la scoala vedeam mereu aceleasi fete. A fost cea mai urata perioada din viata mea.
VF: Cum va intelegeati cu profesorii?
Bill: Pana in clasa a 7-a eu si Tom am fost nedespariti la scoala. Mai apoi ne-au separat, in semn de pedeapsa. Asta a fost ca o palma peste fata si ne-a influentat destul. Pana atunci noi facusem totul impreuna. Noi suntem gemeni identici si suntem foarte uniti. Bineinteles ca au fost persoane care s-au opus separarii noastre dar profesorul nostru nu a fost de acord. Eu am fost mereu o persoana care se agita si nu lua nimic in tacere. Mama noastra era mereu pe la scoala.
VF: Cum v-ati descurcat cu materiile de la scoala?

Bill:Am stiut mereu ca nu voi avea nevoie de scoala pentru ca voi ajunge sa cant. Tot timpul i-am calcat pe nervi pe profesori pentru ca stiam sa imi apar drepturile. Stiam ce sa fac si ce nu. Am avut profesori care nu doreau sa ii salut pentru ca aveam parul vopsit si unghiile date cu negru. Am fost un anti-elev mereu.

VF: Ce note ai avut in scoala?
Bill: Au fost super. Mereu am avut note bune, o medie de 1.8. Profesorii erau enervati de acest lucru.
VF:.......
Bill: Nu am fost niciodata un freak. Tot timpul am avut incredere in mine. Ma duceam la scoala si stiam ca profesorii si elevii vor discuta despre mine. Mie imi face placere. Am vrut mereu sa fiu o persoana cunoscuta pentru stilul sau. Am vrut mereu ca oamenii sa vorbeasca despre mine.

VF: Mai nou, faci scoala online.
Bill: Mi se pare ca scoala e prea putin individuala. De ce sa invat matematica cand stiu ca nu voi avea nevoie de ea in viata mea? In clasa a 8 a am ales sa studiez muzica. Eu chiar din acea perioada faceam show-uri. Insa in clasa ascultam doar CD uri si zero inspiratie sau creatie. La scoala mereu cantam prost. A fost groaznic !
VF: Crezi in cliseul ca muzica a fost calea ta de scapare din provincie?

Bill: Da ! Mereu ma gandeam: vreau sa scap din cuibul asta unde fiecare cunoaste pe fiecare. E cel mai groaznic lucru. Urasca tipul asta de viata. Iar Tokio Hotel m-a scapat de asta. In fiecare zi noi orase si noi oameni.
VF: Multumita paparazzilor si reporterilor esti 24 din 24 de ore sub observatie. E asta un pret neresonabil pentru success?

Bill: De mic am fost obisnuit cu camerele de luat vederi. Mereu am vrut atentie nelimitata. Astazi imi vad visul cu ochii. Asa ca nu sunt suparat de lucrul asta.
VF: Exista vreun tip mai important ca Tom in viata ta?

Bill: Nu. Nu imi imaginez viata fara Tom. Nici nu pot sa iti descriu cat de apropiati suntem. Avem aceleasi ganduri si aceleasi vise chiar si cand nu vorbim unul cu celalalt.

VF: Multi gemeni identici au o simbioza aparte si de multe ori au fost cazuri de violenta excesiva.
Bill: Si noi ne certam. Si cand ne certam o facem in stil mare. Acum un an, intr-o camera de hotel am aruncat cu scaune unul in altul. Dar nu tinem resentimente. Trantim usile, plecam amandoi dar, 10 minute mai tarziu, ne revedem si incepem sa vorbim unul cu celalalt.
VF: Cine iti este mai apropiat: Bill natural sau machiat?
Bill: Cu siguranta cel machiat. Cel fara machiaj pentru mine e ca un fel de deghizare. Imi apartine numai mie.
VF: Cine te vede asa cum esti?

Bill: Familia mea. Si doar atat...
VF: Copiii staruri sunt artistii care se distrug cel mai frecvent pe masura ce cresc. Caderile ocazionale de imagine cum ti se par?

Bill: Mi se pare ok sa arati uneori ca fiecare persoana are defectele sale. Eu nu ma stresez cu lucrul asta insa. Ce nu mi-a placut de la inceput, de exemplu, au fost formatiile cu vechime sau oamenii de la compania de discuri care incercau sa ne spuna cum se fac lucrurile. Nu exista sfaturi ! La prima intalnire de la compania de discuri a venit cineva, un stilist, si s-a uitat la noi pentru a ne face un look. Pana in ziua de azi nu am un stilist. Eu spun ce haine sa port si ce nu. Si tot noi decidem ce fel de contracte sa facem pentru ca e tot timpul mai bine sa decizi pentru tine insuti
VF: Cine poate sa iti spuna tie nu?

Bill: Profesional, nimeni. Nici managementul si nici compania de discuri. Doar familiar si prietenii cei mai buni. Daca mama mi-ar spune ceva de genul: „Bill, esti intr-un fel...”, eu as reflecta la ce a spus.
VF: Cum au incercat parintii vostri sa va educe?

Bill: Mama mea nu a avut training special pentru asta. Temele le faceam din propria vointa si singuri. Parintii ne-au dat tot timpul libertate totala dar au stiut sa fie si cu ochii pe noi. Exista mare incredere intre noi, in familie. Suntem prieteni. Nu exista nici un lucru pe care eu sa nu il spun mamei mele. Nu am nici un secret fata de ea. Prima data cand m-am imbatat i-am spus, fara frica, si ea si-a dat cu parerea.
VF: .............?

Bill: Nu. Aveam 9 ani cand mi-am vopsit parul prima data. De atunci a fost verde, albastru, alb si negru. Piercingul din spranceana l-am facut cand aveam 13 ani. Chiar si atunci mama a fost total relaxata.
VF: La concertele tale cam 200 de tinere adolescente au postere si slogane de genul F**** me. Cum te simti cand stii ca adolescentele au fantezii cu tine?

Bill: Sincer, ca un mic Dumnezeu. Uneori ne si vine sa radem pentru ca noi nu ne dam seama cum poate cineva sa aiba un poster cu noi in camera sa. Si eu am avut postere in camera si stateam si o priveam pe Nena si ma gandeam ce face si la ce se gandeste. Faptul ca alti oameni stau acum in camera lor si se gandesc la mine, e uneori de neimaginat pentru mine. Uneori nici noi nu ne luam in serios.

VF: Tu esti cel care eclipseasa in aparitii prin look. Mai e vreo diferenta dintre Bill „art figure” si Bill cel real?
Bill: Cateva lucruri raman numai pentru mine. Insa nu e vreo diferenta intre mine cel real si Bill starul. Ultimii 3 ani au fost foarte alerti. Au fost fara pauza. In turnee avem camere langa noi 24 de ore din 24. Ce facem noi se afla imediat. Dar asta e ceea ce mi-am dorit mereu.
VF: Cei pe care ii iubim par uneori de ne-enervat. Ce il enerveaza pe Bill ?

Bill: Principala problema pe care o am eu este increderea. Imi este foarte greu sa am incredere intr-o persoana. In ultimii ani nu am castigat nici un prietene nou sau nu m-am indragostit de cineva. Atunci cand ajung sa cunosc o persoana sunt foarte sceptic. Ma intreb mereu: ce e dupa fatada? Am avut prieteni care la un moment dat au spus unele lucruri private ziaristilor. Daca nu eram atat de cunoscut, probabil ca eram deja indragostit de cineva.
VF: Ti-a fost inselata increderea pana acum?

Bill: Nu am dat oportunitatea persoanelor sa imi insele increderea. Mi-am construit in jurul meu un ecran de protectie. E greu pentru mine sa ies afara si pur si simplu sa cunosc pe cineva. Insa imi place viata mea de acum si mi-am dorit-o mereu.
VF: Increderea este motivul pentru care de cele mai multe ori starurile se cupleaza intre ele?

Bill: Da. De exemplu Angelina Jolie nu se ingrijoreaza ca Brad Pitt vrea sa fie faimos. O persoana celebra prefera pe cineva care are aceeiasi viata. In trecut prietenii mei nu au inteles ca eu mergeam de la scoala direct in sala de repetitii si de cele mai multe ori ma vedeam cu ei in weekend in cluburi. Astazi e si mai greu. Cine ar putea sa traiasca asa? Bineinteles ca nu e usor.
VF: Cand a fost ultima oara cand ai iubit?

Bill: Acum 3 ani si jumatate. Nu am gasit inca marea dragoste. Multa lume nu o gaseste. Dar si cand o gasesti, e pentru totdeauna. In cazul meu, as fi extrem de norocos daca as gasi marea dragoste.

VF: ..............?

Bill: Nu stiu. In special cu viata pe care o am. Dar as prefera sa gasesc marea dragoste. In viata asta scurta e bine sa ai pe cineva si sa spui: Ea este the one !
VF: Ai spus cuiva : Te iubesc !

Bill: Da. Dar nu a fost adevarat. Ai degraba am spus : m-am indragostit de tine. Cu cat trec anii, cu atat diferenta dintre te iubesc si m-am indragostit devine mai evidenta. Tom probabil ca spune Te iubesc doar ca sa fie cu o fata.

VF: Concurati pentru aceeiasi fata?

Bill: Suntem acelelasi tipologii. Prietenii mei si prietenii lui sunt prieteni intre ei. Primul nostru sarut a fost cu aceeiasi fata. Tom primul si apoi eu, ziua urmatoare. Oh, Doamne! M-am simtit aiurea. Primul sarut a fost groaznic.
VF: Cati ani aveai atunci?

Bill: 11. Ea avea cu 3 ani mai mult decat mine si avea mai multa experienta.

VF: Cand a facut Tom sex pentru prima data?

Bill: La 14 ani, daca imi aduc aminte bine.

VF: Tom are succes la fete, se spune

Bill: Il las sa aiba. Are nervi pentru asta. Eu nu.
VF: Robbie Williams ne-a spus odata ca in Germania sunt multe persoane care fac group sex.

Bill: Da, asa mi-a zis si Tom. Eu de mult nu am mai avut pe cineva cu mine. Mie mi se face un pic greata cand ma gandesc ca in patul meu poate fi cineva diferit in fiecare seara. Nu as avea incredere sa las pe cineva la mine in pat. Uneori locul cel ai privat pe care il am in camera de hotel este patul. Si sa aduc pe cineva diferit acolo cu mine in fiecare noapte...as fi foarte sceptic. ________________________________________
VF: Tu ai facut sex?

Bill: Raspunsul la aceasta intrebare ramane secret.
VF: Te ingrijoreaza ca unii cred ca esti gay?

Bill: In general nu. Multi gandesc asa: coafura + machiaj egal gay. O notiune nu are legatura una cu alta. Eu am spus ca nu sunt. Fiecare poate sa faca ce vrea.
VF: Ce ai face daca intr-o zi ai fi fata?

Bill: In nici un caz nu as fi cu fratele meu !

VF: Asa si?

Bill: Oh God, ce as face? Probabil la fel ca acum
VF: Cum ai vrea sa fie o fata?

Bill: Sa nu fie geloasa, gelozia e importanta. Daca sunt indragostit ii voi face loc imediat in viata mea. As fi fericit daca partenera mea ar spune: "Bill, nu imi pasa de toate fetele care tipa. Eu am incredere completa in tine".

VF: Ai inselat vreodata?
Bill: Nu. Niciodata. Loialitatea este foarte importanta pentru mine.
VF: .?
Bill: Ei spun ca vorbesc mereu mult si puternic. Toata ziua dau din maini si din picioare.
VF: Ce e mai greu? Sa iubesti pe cineva sau sa te iubesti pe tine insuti?
Bill: pe mine insumi. E dificil de facut asta, nu conteaza cine esti. Sunt multe momente in care sunt nesigur si as prefera sa ma ascund undeva si sa stau acolo. Uneori sunt foarte fericit ca suntem cunoscuti si avem concerte unul dupa celalalt. Nu e timp de singuratate.
VF: ...............?
Bill: Nu ma pot duce la brutarie de exemplu. De lucrurile astea se ocupa altcineva. Dar ma implic mereu pentru ca sunt un perfectionist. Totul trebuie sa treaca pe la mine. Sunt un control freak, uneori patologic, si devine din ce in ce mai rau. Totul trebuie sa fie perfect pana la cel mai mic detaliu. Altfel devin agitat si nervos. Tom e la fel. Si platim destui oameni care sa aiba grija de toate detaliile si totul sa iasa foarte bine.
VF: Iti verifici finantele?

Bill: Da. De cand aveam 13 ani. Am acces la toate conturile si verific totul.

VF: Stii cate milioane ai?

Bill: Exista o vorba la noi la compania de discuri: Banii nu insemna vorbe !
VF: Cand le vei cumpara alor tai o vila?

Bill: Imediat ce imi pot permite. Mi-ar placea sa locuiesc impreuna cu parintii mei. Suntem foarte apropiati si prin urmare nu ar fi nimic stresant.
VF: Sa presupunem ca esti rapit. Care crezi ca este suma corecta pentru rascumpararea ta?

Bill: Atat cat pot da toti prietenii mei. Bineinteles, ca si-ar primi banii inapoi.
VF: Ce parere ai de declinul lui Britney Spears?

Bill: Imi dau seama cum s-a putut intampla asa ceva pentru ca traiesc si eu acest tip de viata, de celebritate. Din afara, oamenii pot spune: „Da, mi se pare cool, de ce nu se relaxeaza?” Eu unul nu imi imaginez sa am o cariera solo si sa fiu pe drumuri. Ar fi o presiune imensa si singuratate pe care ar trebui sa le suport si nu as putea.
VF: In 1991 Madonna a spus: "Voi fi fericita cand voi fi la fel de faimoasa ca si Dumnezeu”. Ce crezi?
Bill: Desigur, e o propozitie amuzanta. Dar inteleg ce vrea sa spuna. Ceva de genul: „Oh, acum sunt in Germania si este de ajuns pentru mine”. Oamenii au nevoie sa atinga maximum de succes. Chiar daca as fi bogat si as avea o insula separata tot as dori mai mult. E adevarat: Faima e ca un drog. Sa pierzi faima ar fi o grea lovitura.
VF: Daca drogurile nu ar fi interzise ce ai incerca?
Bill: Ceva relaxant, sa nu imi pierd controlul.

VF: In visurile tale, esti un star?

Bill: Odata am avut un cosmar: eram intr-o camera facuta din sticla si eram in pat si in jur fotografi. Iar eu spun unui membru al echipei: „La naiba, nu poti sa ii trimiti departe?” Si tipul imi spun: „Nu, e imposibil, ai un deadline si trebuie sa il respecti.” Eu niciodata nu sunt in intarziere. Am vreo 3 ceasuri cu alarma si nu sunt niciodata nepunctual
VF: De ce nu te vede lumea dansand?

Bill: Nu dansez. Mai degraba stau intr-un colt. Asta atunci cand nu sunt beat . Atunci poate dansez. Cred ca dansul e mai degraba o chestie feminine. Ca un fel de mandrie: numai fetele trebuie sa danseze.
VF: Te gandesti uneori la inmormantare?

Bill: Cu sinceritate iti spun ca da. Si prietenii mei, care au aceeiasi varsta, se gandesc la asta. Multa lume si multi care plang.

VF: Ce muzica crezi ca s-ar canta la inmormantarea ta?

Bill: "Magic Dance" de David Bowie din filmul "The Labyrinth". E un cantec funny si filmul "The Labyrinth" e filmul copilariei mele, pe care il iubesc si acum foarte mult.

VF: La inmormantarea ta, ce ai purta?

Bill: As fi imbracat complet in negru si as avea o jacheta de piele. Ultima mea dorinta ar fi sa am si parul facut. Bine, sper sa am par atunci. Daca nu, as vrea sa mi se puna o peruca.
→ĬƞƒĭƞĭƗĕ Đαřĸƞĕѕѕ←ɗɛɛɑ
→ĬƞƒĭƞĭƗĕ Đαřĸƞĕѕѕ←ɗɛɛɑ
Level 4
Level 4

Mesaje : 759
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

interviu cu Bill (prin mail ) Empty Re: interviu cu Bill (prin mail )

Mesaj Scris de Locust Vin Oct 14, 2011 12:07 am

Bine, sper sa am par atunci. Daca nu, as vrea sa mi se puna o peruca
Criminală replica!
=)) =)) =))
Locust
Locust
Super Fan
Super Fan

Mesaje : 8145
Data de inscriere : 19/06/2011
Varsta : 26

Sus In jos

interviu cu Bill (prin mail ) Empty Re: interviu cu Bill (prin mail )

Mesaj Scris de →ĬƞƒĭƞĭƗĕ Đαřĸƞĕѕѕ←ɗɛɛɑ Vin Oct 14, 2011 12:54 am

interviu cu Bill (prin mail ) 122103 vine din gura unui ,,intelectual'' interviu cu Bill (prin mail ) 378149
→ĬƞƒĭƞĭƗĕ Đαřĸƞĕѕѕ←ɗɛɛɑ
→ĬƞƒĭƞĭƗĕ Đαřĸƞĕѕѕ←ɗɛɛɑ
Level 4
Level 4

Mesaje : 759
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

interviu cu Bill (prin mail ) Empty Re: interviu cu Bill (prin mail )

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum