Tokio Hotel :D
Bine ai venit pe Forum Tokio Hotel
Vine si tu alaturi de noi si posteaza :X

[ doar membri forumului pot posta ]

Toti Fani Tokio Hotel sunt bine veniti printre noi :D



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Tokio Hotel :D
Bine ai venit pe Forum Tokio Hotel
Vine si tu alaturi de noi si posteaza :X

[ doar membri forumului pot posta ]

Toti Fani Tokio Hotel sunt bine veniti printre noi :D

Tokio Hotel :D
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tarja Turunen

4 participanți

In jos

Tarja Turunen  Empty Tarja Turunen

Mesaj Scris de Alexandra Tokitas Time Joi Iul 05, 2012 8:35 pm

Tarja Turunen Soile Susanna Cabuli (n. 17 august 1977, Kitee) este o soprană lirică, compozitoare și pianistă finlandeză care a obținut notorietate pe plan internațional ca solistă a formației de metal simfonic Nightwish, alături de care a cântat între 1996 și 2005. Ulterior ea și-a făcut debutul discografic pe plan independent și a lansat trei albume de studio până în prezent.

Tarja și-a început cariera muzicală în anul 1996, când a pus alături de instrumentiștii Tuomas Holopainen și Emppu Vuorinen bazele formației Nightwish. Interpreta a cântat alături de acest grup până în 2005, când a fost demisă prin intermediul unei scrisori deschise.În luna decembrie a aceluiași an Tarja a început un turneu european care a durat până la sfârșitul anului 2006, moment în care a lansat primul său album de studio, intitulat Henkäys Ikuisuudesta. În 2007 Tarja a înregistrat un album de muzică metal, My Winter Storm, și a concertat pe plan internațional până în toamna anului 2009.Cel mai recent album al interpretei poartă numele What Lies Beneath (2010), iar campania sa de promovare aferentă se va încheia în martie 2012.

Tipa aceasta este idolul meu! Desi ea a fost data afara din trupa a continuat sa-si traiasca visul si acum este una din cele mai respectate femei a lumii :X
Voi ce ziceti despre ea? Ce melodii va plac? ( nu se pun melodiile cu Nightwish)

Profilul vocal al Tarjei Turunen se încadrează în categoria sopranelor lirice,iar întinderea sa vocală măsoară aproximativ trei octave. Glasul său a fost caracterizat drept „puternic și emotiv”, iar Tarja este recunoscută pentru tehnicitatea impresionantă cu care interpretează atât metal, cât și muzică clasică.
Alexandra Tokitas Time
Alexandra Tokitas Time
Level 5
Level 5

Mesaje : 809
Data de inscriere : 19/01/2012
Varsta : 24

Sus In jos

Tarja Turunen  Empty Re: Tarja Turunen

Mesaj Scris de Sarmale Joi Iul 05, 2012 10:56 pm

Tarja Turunen tine de Nightwish, chiar daca e Anette Olzon.
O iubesc! Nu doar pentru ca e din Finlanda. Stie canta!
Sarmale
Sarmale
Corector
Corector

Mesaje : 1462
Data de inscriere : 03/03/2011
Varsta : 27

Sus In jos

Tarja Turunen  Empty Re: Tarja Turunen

Mesaj Scris de Dark D. Vin Iul 06, 2012 1:11 am

Sequere. a scris:O iubesc! Stie canta!
Exact!
Imi place foarte mult vocea ei, si stie sa o foloseasca.
Dark D.
Dark D.
Super Fan
Super Fan

Mesaje : 8903
Data de inscriere : 15/03/2011
Varsta : 100

Sus In jos

Tarja Turunen  Empty Re: Tarja Turunen

Mesaj Scris de Locust Sam Iul 07, 2012 3:00 am

O ascultam pe Tarja când era în Nightwish, acum nu pot spune că o mai ascult, nu este în stilul meu.
Dar, vere, tipa asta are o voce incredibilă! Surprised
Locust
Locust
Super Fan
Super Fan

Mesaje : 8145
Data de inscriere : 19/06/2011
Varsta : 26

Sus In jos

Tarja Turunen  Empty Re: Tarja Turunen

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum